Kilo Verdiren Bitkiler Nelerdir?


Konuyu Başlatan: kaanvuran.

9 Görüntüleme
0 Yorum
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
#1
Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için doğanın kapıları geriye kadar açılıyor ve kilo vermeye yardımcı bitkiler yardımınıza koşarak sizi formda ve estetik bir görünüme sokuyor. Metabolizmanızın hızlanmasına muavenet edecek kilo verdiren bitkiler mucizelerle dolu. Hem genel sağlık durumunuzu koruyacak hem de kilo vermenizi sağlayacak bu bitkiler gelin nelermiş hep beraber öğrenelim ve hayatımızdan kilo vermeye yardımcı şifalı bitkileri eksik etmeyelim.

[Resim: kilo-verdiren-bitkiler-jpg.681] 


Doğanın mucizesi olarak bitkilerin hem vücudumuz güzelliği hem de sağlığı açısından mütenevvi faydaları bulunmakta ve bu faydalar arasında, gün gün artan kilo problemlerine olan etkisi de yer almaktadır. Pek çok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı ürün olarak görülen bitkiler aynı zamanda bizi fazla yağlarımızdan kurtarıyor ve istediğimiz kiloya sağlıklı bir şekilde kavuşmamıza muavenet ediyor. Doğada bulunan envaiçeşit bitkiler arasında hangisinin zayıflatıcı özelliği olduğunu merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.


Kilo verdiren bitki çayları

Sizlere bu makalemizde doğanın bizlere sunmuş olduğu faydaları saymakla bitmeyen bitkilerin hangilerinin zayıflamada etkisi olduğunu açıkladık. Özellikle de bu bitkiler çay olarak tüketildiği zaman etkisini göstermektedir. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği bulunan tüm bitkiler zayıflamaya olanak sağlamaktadır. Ancak zayıflatan bitki çaylarını tüketmenin yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeli ve bol bol kendinize hareket olanağı sağlamalısınız. Günde yarım saatlik bir yürüyüş, yağsız ve kalorisiz beslenmek bile kafidir.

Zayıflatan bitki çaylarının başında yeşil çay geliyor. Yeşil çay tüketildiği zaman vücudun enerji ihtiyacı yükseliyor ve yağları yakmaya başlıyor. Yaklaşık 12 hafta boyunca düzenli egzersiz, yeşil çay ve diyet sayesinde fazla kilolarınıza elveda diyebilirsiniz. Yeşil çayın yanı sıra mate çayı ve oogn çayı çmekte kilo verdiriyor.

Arnavut Biberi
Dolaşım ve sindirim sistemini düzenler. Yağ yakıcı özelliği vardır.

Tarçın

Yağ yakmaya yardımcı ve enerji veren bitkidir.

Yeşil Çay
Diyet listelerinin vazgeçilmez içeceği yeşil çay, yağ yakma hızını artırır. Zindelik verir.

Guar Sakızı
Açlık hissini bastıran bu bitki ile daha az ama daha sık yemek yiyebilirsiniz.

Rezene
Demlenerek içilen rezene çayı kandaki çay oranı düzenler, sakinleştirici etkisi vardır.

Karahindiba Kökü
Vücudu toksinlerden arındıran ve yağ yakmayı sağlayan karaciğerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Keten Tohumu
Dolaşım ve sindirim sistemini güçlendiren keten tohumu aynı zamanda tokluk hissi de verir. Yoğurt ve ya salataların üzerine dökerek tüketebilirsiniz.

Maydanoz
İdrar yollarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Mideyi ferahlatır ve kilo vermenize yardımcı olur. Taze ya da demleyerek içebilirsiniz.

Sinameki
Dolaşım ve boşaltım sistemini tamamen doğal destekleyen bitkidir.
Bul
Alıntı Rep

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya giriş yapın.

Yorum yazmak için üye olmanız gerekiyor.

Hesap Oluştur

Hesap oluşturmak çok kolay! Aramıza hemen katılabilirsin.
Hesap Oluştur!

Giriş Yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapabilirsiniz.
Giriş Yap!


Foruma Git:

Hey Ziyaretçi! Seni buralarda görmek güzel. Sitemize katkı sağlamak ister misin? Sitemize üye olursan daha bir çok şeylerden faydalanabilirsin. Hem bize hem kendine katkı sağlamış olursun. Ayrıca sitemize üye olursan yarışmalar ve etkinliklerden faydalanabilirsin. Hatta senin için buraya bir buton koyuyorum. Bana tıklarsan, bu koskoca yeşil alanı kapatırım.
Üye Ol!