Sürücüsüz otomobiller güvenlik kamerası olarak da kullanılabilirler


Konuyu Başlatan: devrimumut

37 Görüntüleme
1 Yorum
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
#1
Sürücüsüz otomobil teknolojileriyle ilgilenen şirketlerden birisi olan Intel’in CEO’su Brian Krzanich, sürücüsüz otomobillerin sahip olacağı donanımların farklı amaçlar için de kullanılabileceğini düşünüyor. CNBC’ye verdiği röportajda Krzanich, çevresini algılamak adına otomobillerin sahip olacağı kameraların güvenlik kamerası olarak kullanılabileceğinden bahsetti.
[Resim: Surucusuz-otomobiller-guvenlik-kamerasi-...1488_0.jpg]
 
Intel CEO’su, sürücüsüz otomobil donanımlarının kolayca etrafındaki araçların plakalarını okuyabileceğini ve bunun güvenlik amacıyla kullanılabileceğini söyledi. Bu fikrine örnek olarak aranan bir otomobilin, plaka bilgilerinin paylaşılmasıyla hızlı bir şekilde bulunabileceğini gösterdi.
 
Krzanich böyle bir sistemin gizliliğe ihtiyaç duyacağını belirtti ve bazı kısıtlamaların olması gerektiğini, verilerin şifrelenmesinin zorunlu olacağını dile getirdi. Sürücüsüz otomobil kullanıcılarının gizliliklerinden endişe edebileceklerini, etkili önlemler sayesinde bunların önüne geçebileceklerini paylaştı.
  
Krzanich, röportajında şirketinin yürüttüğü bir çalışmadan da bahsetti. Paylaştığı bilgilere göre sürücüsüz otomobillerin sayısının artmasıyla birlikte trafik yoğunluğu çok büyük bir oranda azalacak. Yollardaki otomobillerin yalnızca yüzde 25’inin sürücüsüz olması bile trafik yoğunluğunu büyük oranda etkileyecek.
Bul
Alıntı Rep
#2
Teşekkurler
Bul
Alıntı Rep

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya giriş yapın.

Yorum yazmak için üye olmanız gerekiyor.

Hesap Oluştur

Hesap oluşturmak çok kolay! Aramıza hemen katılabilirsin.
Hesap Oluştur!

Giriş Yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapabilirsiniz.
Giriş Yap!


Foruma Git:

Hey Ziyaretçi! Seni buralarda görmek güzel. Sitemize katkı sağlamak ister misin? Sitemize üye olursan daha bir çok şeylerden faydalanabilirsin. Hem bize hem kendine katkı sağlamış olursun. Ayrıca sitemize üye olursan yarışmalar ve etkinliklerden faydalanabilirsin. Hatta senin için buraya bir buton koyuyorum. Bana tıklarsan, bu koskoca yeşil alanı kapatırım.
Üye Ol!