Mustafa Balbay Kimdir ?


Konuyu Başlatan: devrimumut

125 Görüntüleme
2 Yorum
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
#1
Mustafa Balbay

CHP İzmir Milletvekiligazeteci, yazar
8 Ağustos 1960 tarihinde Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Güney beldesinde doğdu. İlkokulu burada, ortaokul ve liseyi Aydın'ın Nazilli ilçesinde okudu. 1981 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Gazeteciliğe, 1980'de henüz öğrenciyken Gazete İzmir'de başladı. 1981'de Milliyet gazetesi İzmir bürosunda ve daha sonra Cumhuriyet gazetesi İzmir bürosunda muhabir olarak çalıştı. 1985'te Cumhuriyet İzmir Bürosu İstihbarat Şefi, 1989'da Ankara Bürosu Haber Müdürü, 1992'de İstanbul Haber Merkezi Müdürü oldu. 1993 yılında Ankara temsilciliğine getirildi. Aynı gazetenin köşe yazarı idi. Bir dönem Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde ders verdi. 2009 yılına kadar ART televizyonunda Emin Çölaşan ile Ankara Rüzgarı adlı bir program yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. Yirmiden fazla kitabı vardır. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunmaktadır.
HABER

Savcı, 'Haberal ve Balbay tahliye edilmesin' dedi
21 Haziran 2011

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ile Nihat Taşkın, ikinci ''Ergenekon'' davası kapsamında tuktuklu olarak yargılandıkları sırada milletvekili seçilen Prof. Dr. Mehmet Haberal ile gazeteci-yazar Mustafa Balbay'ın tahliye istemlerinin reddini talep etti.


HABER

Anayasa Mahkemesi'nden Balbay kararı
Hürriyet 4 Aralık 2013

Anayasa Mahkemesi CHP milletvekili Mustafa Balbay'ın tutukluğunu "hak ihlali" saydı.
Balbay'ın uzun tutukluluk ve adil yargılanma hakkı itirazını bugün görüşen AYM milletvekili olmasını dikkate alarak "uzun tutukluluğu hak ihlalidir" şeklinde karar verdi. 

AYM hala toplantı halinde. AYM, tutukluluğa tedbir kararı verirse Balbay’ın tahliyesi gündeme gelebilecek, tazminata karar kılırsa tahliye olamayacak. Ayrıntılar az sonra…


HABER

Balbay, özgürlüğe ilk adımını attı
9 Aralık 2013

Ergenekon Davası’nda tahliye talebi değerlendirilen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay tahliye edildi. Balbay'ın ilk sözü "Artık özgürüz oldu."

Ergenekon davası kapsamında hükmen tutuklu olarak Sincan Cezaevi'nde tutulan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, hakkında verilen tahliye kararının ardından Ankara Sincan’daki cezaevindeki tahliye işlemleri bu akşam saat 20.15 itibariyle tamamlandı. Balbay, 4 yıl 277 gün süren cezaevi hikayesinin ardından bu gece özgürlüğüne kavuştu. Olumsuz bir karara karşı bavulunu toplamayan Balbay, kararı televizyondan duyduktan sonra eşyalarını topladı. Eşi Gülşah Balbay, tahliye kararını öğrenene kadar cezaevinin içinde, çocukları ise evde babalarını bekledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bu akşam görüşecek olan Balbay,”ın yarın Meclis”te yemin etmesi bekleniyor.

HABER

Balbay Meclis'te yemin edecek
10 Aralık 2013

Ergenekon Davası’nda tahliye talebi değerlendirilen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay tahliye edildi. Balbay TBMM'de yemin ederek milletvekilliği görevine başlayacak.
Bul
Alıntı Rep
#2
Teşekkürler.
Bul
Alıntı Rep
#3
Rica Ederim.
Bul
Alıntı Rep

Yorum yazmak için hesap oluşturun veya giriş yapın.

Yorum yazmak için üye olmanız gerekiyor.

Hesap Oluştur

Hesap oluşturmak çok kolay! Aramıza hemen katılabilirsin.
Hesap Oluştur!

Giriş Yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapabilirsiniz.
Giriş Yap!


Foruma Git:

Hey Ziyaretçi! Seni buralarda görmek güzel. Sitemize katkı sağlamak ister misin? Sitemize üye olursan daha bir çok şeylerden faydalanabilirsin. Hem bize hem kendine katkı sağlamış olursun. Ayrıca sitemize üye olursan yarışmalar ve etkinliklerden faydalanabilirsin. Hatta senin için buraya bir buton koyuyorum. Bana tıklarsan, bu koskoca yeşil alanı kapatırım.
Üye Ol!